Toplumsal Özgürlük Partisi Sözcüler Kurulu üyesi ve DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, depremin birinci yıl dönümünde Hatay'da eylem ve etkinliklere katıldı.
Saat 4.17’de acımız yasımız ve öfkemizle Hatay’dayız.#Hatay Serinyol’da #6subat2023’te yitirdiğimiz canlarımızı anmak için Kavak Apartmanı’ndan Güzel Apartmanı’na anmamızı gerçekleştirdik.
— Perihan Koca (@PerihanKoca) February 6, 2024
Gitmiyoruz, buradayız, hesap soracağız!
Unutmak yok affetmek yok helalleşmek yok!
Göz göre… pic.twitter.com/XSuRB8bEZy
İlk olarak sabaha karşı saat 04.17'de Serinyol'daki Kavak Apartmanı’ndan Güzel Apartmanı’na gerçekleşen yürüyüşle anma yapıldı.
Perihan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yerverdi, "Saat 4.17’de acımız yasımız ve öfkemizle Hatay’dayız. #Hatay Serinyol’da #6subat2023’te yitirdiğimiz canlarımızı anmak için Kavak Apartmanı’ndan Güzel Apartmanı’na anmamızı gerçekleştirdik. Gitmiyoruz, buradayız, hesap soracağız! Unutmak yok affetmek yok helalleşmek yok! Göz göre göre halkı enkaz altında bırakanlardan, oy yoksa hizmet de yok diyen alçaklardan hesap soracağız! #6ŞubatıUnutmaUnutturma #6Şubat #Antakya #6ŞubatıUnutma"