DİSK Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası Çukurova Bölge Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu Adana’da Salman-ı Pak Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Adana BES, KAZANILMIŞ HAKLARIMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ! Adana BES, KAZANILMIŞ HAKLARIMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ!

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun da katıldığı Genel Kurula KESK ve DİSK’e bağlı sendikalrın yöneticileri, Adana Barosu, EMEP ve Halkevi temsilcileri katıldı.

Whatsapp Image 2024 06 09 At 13.31.08

Genel Kurulu yönetmek üzere Divan Başkanlığına SES Adana Şube Eşbaşkanı Erol Eren, Divan üyeliklerine ise Tarım Orkam Sen Adana Şube Başkanı Eser Demirçin ve Nazan Eroğlu seçildiler.

Whatsapp Image 2024 06 09 At 13.31.10

Genel Kurulun açılış konuşmasını Dev Sağlık İş Çukurova Bölge Şube Başkanı Hüseyin Türkmen gerçekleştirdi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu Yaptığı Konuşmada mücadelenin taşeronlaştırmaya karşı ısrarlı bir şekilde sürdürüleceğini belirtti.

DİSK Genel-İş Mersin Şube Başkanı ve Çukurova Bölge Temsilcisi Kemal Göksoy ise konuşmasında anti demokratik sürece değinerek kayyum politikalarına son verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Adana Halkevi Başkanı Osman Erkut DİSK Devrimci Sağlık İş’in taşeronlaştırmaya karşı mücadelede ve özellikle Balcalı hastanesinde ki çabasına değindi.

Konuklarında konuşmalarının ardından faaliyet raporu okundu.

Daha sonra tek liste olarak gerçekleştirilen Genel Kurulda şu isimler aday oldu;

Whatsapp Image 2024 06 09 At 13.31.21

DİSK/DEV SAĞLIK İŞ SENDİKASI ÇUKUROVA BÖLGE ŞUBESİ 1. OLAĞAN GENEL KURUL ZORUNLU ORGAN OY PUSULASI (9 HAZİRAN 2024)

Whatsapp Image 2024 06 09 At 13.31.08 (1)ŞUBE YÖNETİM KURULU ADAYLARI (ASİL)

1. HÜSEYİN TÜRKMEN

2. MURAT YILDIRIM

3. UĞUR GİRİŞOĞLU

 4. İZZET ALICI

 5. ELA ARIKUŞU

Whatsapp Image 2024 06 09 At 13.30.56

ŞUBE DENETİM KURULU ADAYLARI (ASİL)

1. ERDOĞAN YAMAN

2. OSMAN TÜRK

3. NİLÜFER YÜCEL

Whatsapp Image 2024 06 09 At 13.31.03

ŞUBE DİSİPLİN KURULU ADAYLARI (ASİL)

1. MEHMET YEMLİHAN AKYOL

2. ATA İBRAHİM TUNA

3. AHMET KÜRTÜN

Whatsapp Image 2024 06 09 At 13.31.02

ŞUBE YÖNETİM KURULU ADAYLARI (YEDEK)

 1. İLKER AKDEMİR

 2. ÇAĞDAŞ ALDAN

 3. ERSİN AYGÜL

 4. MURAT KARABULUT

 5. UĞURTAŞARSU

ŞUBE DENETİM KURULU ADAYLARI (YEDEK)

 1. HALİL ZOPCUK

 2. HALİL TEKE

 3. MEVLÜT ŞENGÜN

ŞUBE DİSİPLİN KURULU ADAYLARI (YEDEK)

 1. NECMETTİN POLAT

 2. ADEM KARAKUŞ

 3. BÜLENT KARA

ÜST KURUL DELEGE ADAYLARI

1. UĞUR GİRİŞOĞLU

 2. İZZET ALICI

 3. MURAT YILDIRIM

4. MEHMET YEMLİHAN AKYOL

5. ERDOĞAN YAMAN

 6. DANYALARPA

7. GURUR EŞİT

8. ONUR CAN GÜL

9. MEHMET AKÇAKOYUN

10. İLKER AKDEMİR

11. ELA ARIKUŞU

12. NİLÜFER YÜCEL

13. SERDAR EMEK

14. OSMAN TÜRK

15. ATA İBRAHİM TUNA

 16. KEMAL AYANOĞLU

17. UĞUR TAŞARSU

 18. ÇAĞDAŞ ALDAN

 19. KİFAYET TOSUN

 20. EMRE DOĞAN

 21. ERSİN AYGÜL

22. AHMET KÜRTÜN

 23. HACI KOÇAK

24. ZEKİ TAŞÇI

25. MURAT ATEŞ

26. NECMETTİN POLAT

27. CEYHUN CAN BUĞUR

28. SELAHATTİN İLDENİZ

29. RAMAZAN ALVEROĞLU

30. LÜTFİ EREN TAYLAN

Editör: Haber Merkezi